Jak skutecznie przez telefon umawiać spotkania handlowe?

To pytanie powtarza się w czasie niemal każdego szkolenia handlowego. Ja sama jakoś nigdy nie miałam takich dylematów (miałam inne, ale nie takie…) więc uznałam, że po prostu czegoś istotnego nie dostrzegam. Dlatego zajrzałam do książki pt. „Nowoczesne techniki sprzedaży”C.M. Futrell. I okazało się, że autor widzi to podobnie jak ja!

Schemat umawiania spotkań najlepiej ułóż tak, aby był maksymalnie prosty.

Przedstaw się. Powiedz imię, nazwisko, z jakiej firmy dzwonisz. Sprawdź czy rozmawiasz z osobą, do której chciałeś dotrzeć.

Nazwij cel rozmowy – powiedz dlaczego dzwonisz.

Podaj korzyści. Odwołaj się do potrzeb, jakie mają zwykle klienci w związku z produktem, który oferujesz.

Podkreśl, że chcesz się spotkać, aby lepiej wyjaśnić korzyści z produktu. Możesz dodać, ze spotkanie jest niezobowiązujące.

Zaproponuj termin spotkania „woli Pan się spotkać w piątek czy w środę?”

Przygotuj się na zastrzeżenia i uchyl je. Pierwszą odmowę potraktuj jak zastrzeżenie – wyjaśnij raz jeszcze po co potrzebujesz spotkania.

Notuj wszystko, co powie klient. To Ci pomoże przygotować się do spotkania.

I już? Tak. W większości przypadków to już. Oczywiście pod warunkiem, że to wszystko zrobisz.

About Mariola

więcej o mnie można znaleźć na mojej stronie www.mariolasiorek.com
This entry was posted in o sprzedaży. Bookmark the permalink.

5 Responses to Jak skutecznie przez telefon umawiać spotkania handlowe?

 1. Łukasz z Xline says:

  I znów Pani Mariola pozostawiła mnie w trudnej sytuacji.. trudnej, gdyż nie mogę nie powiedzieć bardzo dobrego słowa o szkoleniach, w których miałem przyjemność wziąć udział. Indywidualne podejście do tematu, znajomość ważnych i tych co bardziej subtelnych psychologicznych aspektów relacji handlowej z drugim człowiekiem pozwoliły mi odnaleźć najbardziej optymalną ścieżkę, którą chcę podążać, w celu uskutecznienia umawiania spotkań drogą telefoniczną. Polecam wszystkim, którzy mają już naczynia, ciasto ale nie mają receptury na porządny biszkopt z galaretą i truskawkami :)

 2. Mateusz Darmochwał says:

  hmmm….. jako osoba często odbierająca telefony od telemarketingowców, zwróciłbym jeszcze uwagę na początku rozmowy na jakiś chwytliwy tekst, który zaciekawiłby mnie i sprowokował do rozmowy :) to taka moja przypadłość negującego ;)

 3. Przeczytaj caly blog jest bardzo dobry

  • admin says:

   dziękuję, przykładam się. Proszę o więcej komentarzy – dla mnie to żywa inspiracja, dla komentujących – szansa na sprofilowanie kolejnych notek.
   Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>